Moj recept ima brata dvojčka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 11. jun 2008 23:50 | ogledi: 4.086 | odgovori: 30

Bliža se rojstni dan moje mame in hotela sem pogledati za kakim novim, a podobnim receptom - kot je tale moj prispevek http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3282

Pa sem malo preverila še po drugih forumih in na MONu me je skoraj kap, saj je objavljen tudi tam. Sem prav jezna, ne zato, ker bi zahtevala avtorski honorar (moj recept je priredba večih, še z nemščino sem se trudila). Pa še napako sem našla pri količini želatine. Če že kopirajo, naj to naredijo pravilno: http://med.over.net/prehrana/index.php?k=recepti&

Sem enostavno morala nekaj napisati.

 

Loni Makaroni

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. jun 2008 7:15

Prav maš!!! Začetnica

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. jun 2008 7:28

Loni, ne sekiraj se. Za sinov rojstni 18 rojstni dan sem pred dvanajtimi leti napisala devet pravil življenja.

 Zdaj to že kar nekaj časa kroži po netu, tudi z lepo barvno podlago. Je pa res, da piše avtor neznan.

No, ta pravila je pred leti dobil tudi razdred maturantov za slovo od razredničarke.

Ko enkrat daš v javnost ....

Nič, zato. Nikomur ne bo škodovalo - špikne  vseeno en mal.

 

kobra 1

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. jun 2008 7:34

kobra 1 je napisal/a:

Loni, ne sekiraj se. Za sinov rojstni 18 rojstni dan sem pred dvanajtimi leti napisala devet pravil življenja.

 Zdaj to že kar nekaj časa kroži po netu, tudi z lepo barvno podlago. Je pa res, da piše avtor neznan.

No, ta pravila je pred leti dobil tudi razdred maturantov za slovo od razredničarke.

Ko enkrat daš v javnost ....

Nič, zato. Nikomur ne bo škodovalo - špikne  vseeno en mal.

 

kobra 1 [deteljica]
Pa kako ni to prišlo do mene? Začetnica

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. jun 2008 9:26

WAW!!!!

Nisem vedela.... Zanimivo!!

Še postopek je skopiran. Da bi bučki vsaj kakšen stavek spremenili .

 

Loni, očitno sva popularni in nama sledi svetla kuharska prihodnost. Mogoče s skupnimi močmi izdava kuharsko knjigo. Veš kako bo prodajana, če se že zdaj zanimajo za najine jedi

 

Lp

MM

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jun 2008 9:49

Jaz pa že en čas opažam čisto enake recepte kot so tu, na Kulinariki objavljene v zastonjskem časopisu slovenski tednik (recimo "ruske kučme", "ledeno nebo" in podobno). Seveda vir receptov ni nikjer naveden, se mi zdijo pa slike sumljivo podobne tistim s Kulinarike. Nič ne rečem, morda uredništvo tega časopisa recepte objavlja celo z dovoljenjem skrbnikov našega portala, ampak potem bi moralo biti to nekje navedeno, kaj ve mislite? mamaF - Mojca

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jun 2008 10:01

mamaF je napisal/a:
Jaz pa že en čas opažam čisto enake recepte kot so tu, na Kulinariki objavljene v zastonjskem časopisu slovenski tednik (recimo "ruske kučme", "ledeno nebo" in podobno). Seveda vir receptov ni nikjer naveden, se mi zdijo pa slike sumljivo podobne tistim s Kulinarike. Nič ne rečem, morda uredništvo tega časopisa recepte objavlja celo z dovoljenjem skrbnikov našega portala, ampak potem bi moralo biti to nekje navedeno, kaj ve mislite? mamaF - Mojca
to sem pa tudi jaz že opazila anaeva

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

12. jun 2008 11:22

Taksa za avtorsko zaščito dela znaša pri Avtorski Agenciji za Slovenijo 60,00€. in velja 5let. lp, vanjatajnsek

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

12. jun 2008 11:26

Tudi Reco in njene krofe so kopirali in pobrali celo nagrado, se mi zdi.

Ognjič

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. jun 2008 8:43

Tudi moje Kokosove rezine so dobile dvojčka v Lekovi knjižici receptov. Kakšna čast... Zame ali za njih??

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti